SFK / Om SFK / Nyhetsarkiv / Nyheter / Regler for Åpne treninger- Kilde: Akershus Fotballkrets sin nettside

Gutt 1

Regler for Åpne treninger- Kilde: Akershus Fotballkrets sin nettside

Bookmark and Share
Regler for Åpne treninger- Kilde: Akershus Fotballkrets sin nettside

Flere klubber tilbyr prøvespill og gjestespillere. Er spilleren forsikret?

Både sommeren og høsten er en tid på året hvor mange klubber annonserer med "åpne treninger" og inviterer spillere fra andre klubber til å prøve seg i ny klubb. Det er mottakende klubb som har ansvar for spilleren under denne aktiviteten - og må da påse at spilleren er forsikret.

                                        
                              

                    Åpne treninger | Foto: Thomas Brekke Sæteren                

        
Forsikring Spilleren er ikke forsikret verken i trening eller annen aktivitet hos annen klubb uten skriftelig godkjenning fra sin moderklubb!
Skriftelig godkjenning Alle spillere må ha skriftlig godkjenning fra moderklubben for å kunne delta i trening eller annen aktivitet for en annen klubb før en evnt overgang er i orden.

Gjestespillere"  I turneringer - her er det turnerningsreglementet som avgjør om det er tillatt med gjestespillere.

Se forøvrig Overgangsreglementet § 1-3

       

                  

               

        Tekst: Grethe Brøtmeth
    Publisert: 31.10.2016
    Endret: 01.11.2016

           

               

                   

Nyttige lenker

                                           

               

                               

                       

Mer om dette temaet